Může porod způsobit orgasmus? No ano!

Porodní bolesti podle nových zjištění mohou být odměněno orgasmem! Ukazují to nové studie, zveřejněné v magazínu Sexologies. Francouzská psycholožka a porodní asistentka Thierry Postel tvrdí, že 0,3 procenta rodiček při porodu přežije orgasmus. A není jediná, více tvrdí, že orgasmus při porodu je skutečně reálnou záležitostí, a navíc zmírňuje bolest!

Příjemné kontrakce?

I když se na první pohled může zdát nepravděpodobné, že by rodící žena přežila orgasmus, odborníci tvrdí, že vzhledem k pozici dítěte v blízkosti pohlavních orgánů je to anatomicky možné.

Světoznámý profesor psychologie Barry Komisaruk z Rutgers University v New Jersey podle magazínu LiveScience o orgasmu při porodu tvrdí:

Dochází ke stimulaci porodního kanálu, stimulaci pochvy, vagíny a klitorisu a také k děložním kontrakcím. Mnoho žen tvrdí, že během děložních kontrakcí prožívají příjemné pocity na pohlavních orgánech. “

Hormony k úlevě

Když dítě sestupuje přes porodní kanál, prochází přesně stejnými místy jako penis v pochvě, a to může prý vést k orgasmu. Při porodu v těle vzniká mnoho chemických reakcí, které jsou velmi podobné jako ty při vzrušení. Tak jako při vzrušení a orgasmu, tak i během porodu mozek vyplavuje endorfiny a oxytocin.

Tyto látky a chemické reakce mohou potlačit i bolest při porodu. Právě ony mohou za to, že žena vlastně samotný porod necítí, respektive ho cítí jako úlevu, zatímco předtím může pociťovat bolesti. Doktor Komisaruk spolu s kolegy zjistili, že sexuální stimulace k orgasmu snižuje citlivost vůči bolesti. To znamená, že ženy, které zažívají při porodu i pocity rozkoše, mohou prožívat mnohem méně utrpení.

Erotika při porodu
Existují i ženy, které přežily ne jeden, ale hned několik orgasmů během porodu. Jeden orgasmus přitom trvá minimálně 10 až 15 sekund.

Podle jiné porodní asistentky a autorky knih Caroline Flint by ženy měly otevřeně přijmout tuto stránku porodu a partner by je měl sexuálně stimulovat, aby se jim vyplavil hormon oxytocin, a tak mohli využívat jeho pozitivní účinky na bolest.

Debra Pascale-Bonar, autorka knihy Orgasmic Birth, Nejlepší střežené tajemství souhlasí s tím, že stimulace bradavek a klitorisu poskytuje mnohým ženám úlevu od bolesti. Některé dokonce při snižování bolesti používají i vibrátory. Bohužel, mnohé ženy se cítí zahanbeny, i cítí při porodu rozkoš, protože očekávaná je jen bolest. Podle více odbornic já na čase tento status změnit.

Extatický zážitek

Porodní asistentky, které byly v přítomnosti orgasmická rodících žen popisovali zážitky rodiček jako velmi vzrušující, celý porod byl pro ně smyslným zážitkem. Porod nazývají extatickým – nejlepší přirozenou extází, jakou kdy poznali.

Porodní asistentky a psycholožky tvrdí, že není možné popřít i smyslný a sexuální charakter porodu, některé se dokonce nechají slyšet, že je to ten nejlepší orgasmus, a to nejlépe na něm je velká intimita. Není to údajně stejné jako při milování, ale je to smyslný pocit.
Může to zažít každá?

Psychologem se také nelíbí, co s porodem dělají média. Častokrát je popisují jako ten nejhorší zážitek, jak kdy porod dítěte byla hotová katastrofa. Samozřejmě, většina žen trpí bolestivé porody, ale není třeba z toho dělat až horor. Důležité je, aby se maminky nechali unést proudem hormonů, které jejich tělo při porodu vylučuje.

Příroda totiž myslela na všechno, i na to, jak utlumit nebo alespoň zmírnit bolest. A právě hormony z porodu dělají i sexuální zážitek. Mnohé přípravky a zásahy, které se při dnešních porodech používají prý snižují uvolňování těchto hormonů, a tak porod je méně příjemný pro ženu. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že na extatický porod je předurčena každá žena.